Centrum Szkoleniowo – Terapeutyczne SENS

Sens życia zmienia się z dnia na dzień i w zależności od człowieka.

Jonathan Carroll

Dobiegła końca pierwsza odsłona projektu „Lepszy start”

Dobiegła końca pierwsza odsłona projektu „Lepszy start”

Rozwój motoryki dużej i małej oraz integracji sensorycznej poprzez terapię ręki.

 

 

Ponad 40 nauczycieli z przedszkoli z Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego wzięło udział w prelekcjach dot. wykorzystania elementów terapii ręki w pracy z dzieckiem młodszym oraz zajęciach praktycznych z udziałem dzieci. Prawie 150 dzieci w trakcie zabaw ćwiczyło motorykę małą i dużą, równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową, obręcz barkową, precyzyjne chwyty i ruchu palców i dłoni, wzmacniało mięśnie pleców, koncentrację, wielozmysłowo poznawało świat.

Projekt "Lepszy start" jest kolejnym projektem społecznym Centrum SENS oraz Stowarzyszenia "Kropla Słońca".

To projekt bezpłatny, 100% finansowany ze środków własnych, który ma z jednej strony formę kampanii społecznej - chcemy uświadomić wagę problemu, wskazać możliwości profilaktyki i terapii, dotrzeć zarówno do rodziców jak i nauczycieli, zwłaszcza tych pierwszych etapów edukacji (przedszkola, wychowanie wczesnoszkolne). Z drugiej strony podejmujemy działania profilaktyczno-terapeutyczne u samych podstaw, czyli pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym, z 5 i 6-cio latkami, które lada moment zaczną przygodę ze szkołą, z pisaniem, siedzeniem w ławce, odrabianiem prac domowych, posługiwaniem się precyzyjnymi narzędziami jak cyrkiel, linijka, nożyczki. Odbywał się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka. 

 

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom Niepublicznemu Przedszkolu w Tarnowcu oraz Przedszkolu Publicznemu nr 34 w Tarnowie.

 

Kolejne odsłony projektu już wkrótce w Małopolsce i na Mazowszu.

Fot. Marta Stoga 

 
 

Lepszy Start Relacja

 
 

Patronaty Projekt Lepszy start


« wstecz